START      O BLOGU     FRANCJA      JĘZYK FRANCUSKI      NIEZBĘDNIK GRAMATYCZNY      PUK PUK      WWW      KONTAKT

niedziela, 12 kwietnia 2015

Regiony Francji / La France vue par ...

Czy ktoś z Was oglądał film "Jeszcze dalej niż północ"? Jeśli nie to obejrzyjcie koniecznie! :) Nie-całkiem subiektywne recenzje znajdziecie m.in. na blogach: 

Film w zabawny sposób pokazuje stereotypy, przez które mieszkańcy z południowych regionów Francji postrzegają jej północne regiony. Patrząc na mapę, dla nich "Grendlandia" - czyli najbardziej zimny region Francji, jest na wysokości naszego Wrocławia ;)


France vue par les habitants du Sud de la France
- Francja postrzegana przez mieszkańców południowej Francji


źródło zdjęcia: http://ticsenfle.blogspot.com/2013/01/cliches-humour-la-france-vue-par.htmlFrance vue par les parisiens 


źródło zdjęcia: http://ticsenfle.blogspot.com/2013/01/cliches-humour-la-france-vue-par.htmlwięcej na: http://www.topito.com/top-france-prejuges
Dla przypomnienia prawidłowe nazwy regionów Francji ;)

źódło zdjęcia: http://ferrocouselofran.blogspot.com/2012/02/regions.html

Ćwiczenia:

gech.pagesperso-orange.fr - w menu wybieramy pierwszy przycisk
serbal.pntic.mec.es

4 komentarze:

 1. Szczerze, jestem pod dużym wrażeniem częstotliwości, z jaką piszesz posty na blogu! Skąd bierzesz na to wszystko czas? A na dodatek tematyka zróżnicowana, trochę gramatyki, trochę słówek, trochę zwyczajów francuskich czy tradycji... Duże WOW :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Staram się dość często zerkać na francuski, a na blogu tworzę sobie dossier z każdego tematu czy to zagadnienie gramatyczne czy słownictwo. Czasami przeglądając blogi przeczytam o zwyczajach panujących we Francji, więc też staram się to uwzględniać we wpisach. Ostatnio swój wolny czas poświęcam głównie na język francuski, ponieważ niedługo jadę w to samo miejsce co Ty ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aleee superrr! :) Nie wiem czy już byłaś, ale jeśli potrzebujesz jakichś porad czy wskazówek - możesz pytać! Nie to żebym była specjalistką, ale mam wszystko na świeżo :)

   Usuń
 3. Jeszcze nie byłam. Z chęcią dowiem się czegoś z pierwszej ręki :)

  OdpowiedzUsuń