START      O BLOGU     FRANCJA      JĘZYK FRANCUSKI      NIEZBĘDNIK GRAMATYCZNY      PUK PUK      WWW      KONTAKT

sobota, 24 października 2015

Blogi do nauki języka francuskiego (część 2)

Jakiś czas temu zdradziłam Wam z jakich blogów korzystałam zaczynając moją przygodę z językiem francuskim. Dzisiaj kolejna porcja blogów, z których udaje mi się zaczerpnąć trochę wiedzy na temat gramatyki i słownictwa z jęz. francuskiego. 

Mój numer 8 

Monika to autorka bloga notatkiniki.blogspot.com. Jej blog to tematyka związana z życiem we Francji i w Belgii. Ostatnio wraz z kilkoma blogerkami dołączyła do projektu Quizlet, w którym założyła swoją klasę, gdzie umieszcza słówka do nauki języka francuskiego związane z tematem wpisu opublikowanym na swoim blogu. Jeśli chcecie dołączyć do jej klasy wystarczy zapisać się do Francuska Szkółka NikiO tym jak działa ta platforma i jak dołączyć do profilu Moniki można przeczytać na blogu Justyny we wpisie Quizlet (nauka słówek) - instrukcja obsługi


Pozostałe klasy innych Blogerek:

1. Blog o Francji (blog Justyny)
2. Francais-mon-amour (blog Francais mon amour)
3. Słówko na niedzielę (blog Madou en France)
4. Francuska szkółka Niki (blog Francuskie i inne notatki Niki)
5. Sobotnia Porcja Słówek (blog Love for France)


Mój numer 9

Jakiś czas temu pisałam również o mojej wymianie językowej z Olą. Namówiłam Olę na prowadzenie bloga i dzięki temu w blogosferze mamy nowy blog francuskiprzykawie.blogspot.com. Blog polecam osobom początkującym, ponieważ Ola zamieszcza wpisy tematyczne związane ze słownictwem i gramatyką właśnie na poziomie A1. Blog jest też idealnym miejscem dla osób na wyższym poziomie (A2/B1), które chciałyby sobie przypomnieć i usystematyzować wiedzę. Każdy wpis zawiera informację na temat danego zagadnienia, wymowę oraz kilka ćwiczeń dla sprawdzenia swojej wiedzy. 


Mój numer 10

Jakub Pieniążek to nauczyciel języka francuskiego w łódzkim gimnazjum, który z pasją prowadzi blog gim8lodzfrancais.blogspot.com przede wszystkim dla swoim uczniów, a dzięki temu my również możemy dowiedzieć się co nieco ;) 


5 komentarzy:

 1. Niestety z językiem francuskim nie mam nic wspólnego, ale, że jestem świata ciekawa to zaglądam na Wasze blogi:) Notatkiniki znam i najbardziej zazdroszczę jej winnicy:)
  Olę poznałam chyba u Ciebie, a Jakuba jeszcze nie znam:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. To ci niespodzianka w ten niedzielny poranek. Dziekuje ci bardzo za tak mile polecenie. Gdyby nie to , ze jestem akurat w domu na wsi (wsrod winnic Beata :)) i ze obsersuje twego bloga, to w tym ciaglym biegu moglabym nie zauwazyc tak predko :)
  Wlasnie opublikowalam wpis o trzech moich ulubionych morskich produktach francuskich, wiec apraszam na pachnacy jeszcze swiezoscia wpis, a ja sama powoli zbieram sie na wieczorny samolot do Strasburga, gdzie jutro rano (przy okazji pobytu) spotkam sie z Magdu z bloga Madou.pl).
  Milej niedzieli i korzystajcie z dodatkowej godziny :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytałam, że wśród winnic, przeczytałam:))))

  OdpowiedzUsuń
 4. O, coś nowego- nie znałam tego ostatniego bloga, ale widzę, że Pan Jakub zagląda do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pewno mi się przyda to wszystko. Dzięki wielkie!

  OdpowiedzUsuń