START      O BLOGU     FRANCJA      JĘZYK FRANCUSKI      NIEZBĘDNIK GRAMATYCZNY      PUK PUK      WWW      KONTAKT

piątek, 5 czerwca 2015

Mój ulubiony kanał na YT do nauki języka francuskiego

Mój ulubiony kanał językowy na YT Easy French, który odkryłam, dzięki nauce języka niemieckiego, a teraz eksploatuję go do opanowania i osłuchania się z językiem francuskim. Zaletą tego kanału jest przede wszystkim możliwość zobaczenia każdej wypowiedzi w napisach na dole, dzięki temu to co słyszymy weryfikujemy z pisownią i wiemy o co chodzi. Większość kanałów na YT nie ma takiej opcji.

Rozumienie francuskiego ze słuchu nie jest rzeczą łatwą, ponieważ nie słychać niemal połowy tego, co jest na papierze, albo wiele różnych słów brzmi niemal tak samo, dlatego w przypadku tego kanału niezrozumiałe słownictwo lub nowe słówka możemy przetłumaczyć sobie w słowniku, gdyż wiemy jak się go pisze. Dla osób znających język angielski duże ułatwienie, bo napisy z języka francuskiego tłumaczone są właśnie na ten język.

Jest to forma dialogu - reportera z osobą zaczepioną na ulicy, pytanie - odpowiedź lub po prostu krótka wymiana zdań. Bardzo lubię uczyć się francuskiego z tego kanału, gdyż jest to francuski z wyrażeniami, którymi posługują się Francuzi na co dzień. Pełna lista tutaj.8 komentarzy:

 1. To bardzo dobry pomysł żeby osłuchać się z językiem. Francuski jest piękny, ale tak totalnie trudny...Czy język włoski też tu można znaleźć?:)

  OdpowiedzUsuń
 2. na chwilę obecną są tylko 3 filmy
  lista dostępna pod tym linkiem
  https://www.youtube.com/playlist?list=PLA5UIoabheFOqYw63G4Dk7taoYEMdnlY-

  filmy są na bazie jednego pomysłu, po wielkim sukcesie z językiem angielskim i niemieckim rozwinęli ten pomysł o inne języki, każdego dnia wstawiany jest filmik z innym językiem, a że jest ich sporo, to może dlatego ten włoski jest tak rzadko publikowany

  pełna lista
  https://www.youtube.com/user/magauchsein


  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki:) i Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiedziałam, że nawet istnieje coś takiego! Na prawdę świetna sprawa! Lepsze to niż oglądanie francuskich filmów z francuskimi napisami ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny pomysł, żeby uczyć się z Youtuba :) Ostatnio wzięłam się bardzo za francuski i przerabiam codziennie lekcje metodą Emila Krebsa. Bardzo fajny kurs i rozmawiać można się nauczyć, ale właśnie brakuje mi trochę napisów.niemniej jednak sporo się już nauczyłam, znam podstawy dzięki Krebsmethod.com to teraz mogę dodać do nauki ten kanał :) No i faktycznie na moim poziomie to lepiej na początek faktycznie krótki filmik z napisami obejrzeć niż cały film...zresztą kocham język francuski, ale francuskie filmy jakoś do mnie nie przemawiają ;P

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam.
  Zwracam się z prośbą, czy ktoś mógłby przetłumaczyć tekst w języku francuskim?
  Z góry dziękuję za odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Natalia Marstawska12 grudnia 2018 13:57

  Ja jakoś nie mogłam nauczyć się niczego z tego typu kanałów i tylko mnie to co raz bardziej frustrowało. Dlatego postanowiłam zapisać się na profesjonalny kurs językowy do https://lincoln.edu.pl i rozpocząć naukę języków obcych na odpowiednim poziomie.

  OdpowiedzUsuń